Interesujące Polskie miasta z historycznymi atrakcjami turystycznymi – 4 przykłady

Polska to kraj, który może pochwalić się bogatą historią. W szczególności od momentu, kiedy to Mieszki I zdecydował się na przyjęcie chrztu.

Od tego to momentu kronikarze starają się spisać wszystkie najważniejsze wydarzenia. Dzięki temu można również dowiedzieć się, jakie są historyczne miejscowości na terenie Polski.

4 Polskie miasta z bogatą historią

Listę najważniejszych, historycznych miejscowości otwiera:

  1. Gniezno – pierwsza stolica Polski. Miejsce, gdzie w roku 1000 odbył się najsłynniejszy zjazd gnieźnieński. Do dzisiaj w katedrze znaleźć można drzwi upamiętniające tą ważną chwilę. Tutaj także znajdował się gród Piastów.
  2. Kraków – z Gniezna stolica została przeniesiona do Krakowa. Wiele zabytków pochodzi z epoki średniowiecza. Na wzgórzu do dzisiaj piętrzy się Zamek na Wawelu, gdzie został pochowany tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Dzieci kojarzą to miasto ze smokiem wawelskim, który także dorobił się własnego pomnika. Nie można zapomnieć o słynnym Kościele Mariackim. Z tym właśnie miastem związana jest postać św. Jana Pawła II. Jak zaplanować wypoczynek w Krakowie – o tym przeczytasz w serwisie niewierze.pl.
  3. Grunwald – miasto nie jest duże, ale nie można o nim zapomnieć. Tym bardziej, że w tym właśnie odbyła się jedna z najsłynniejszych bitew, którą wygrała Polska. Każdego roku, ok. 15 lipca odbywa się inscenizacja bitwy, która została rozegrana między Polską, Litwą i zakonem krzyżackim.
  4. Chocim – nie jest tak popularny, ale nie można zapomnieć o tym, że wojska Rzeczypospolitej pokazały, iż są w stanie stawić czoła najeźdźcy. Na uwagę zasługuje chociażby zwycięstwo nad wojskiem tureckim – a dokładnie dwa. Bitwa miała miejsce w latach 1621 i 1673.