Rzeczy, których być może nie wiedziałeś o Elżbiecie II

Królowa Elżbieta II piastowała swój urząd przez długie dziesięciolecia. Jej wizerunek zna chyba każdy człowiek na świecie.

Postrzegana była jako osoba dystyngowana, zawsze elegancka, z nienagannymi manierami. Wydawać by się mogło, że jej życie to tylko niekończące się pasmo oficjalnych spotkań, pełnych przepychu imprezwy. Nic bardziej mylnego! Oto obraz władczyni jaki znali często tylko jej najbliżsi.

Najciekawsze fakty o królowej Elżbiecie II

Miłośniczka zwierząt i przyrody

Królowa upodobała sobie przede wszystkim psy i konie. Jeśli chodzi o te pierwsze, to szczególnie to najbliższe sercu władczyni stały się corgi i na przestrzenie lat była właścicielką wielu pupili właśnie tej rasy. Pierwszy z nich trafił do niej kiedy była małą, zaledwie kilkuletnią dziewczynką. Jej druga zwierzęca miłość, czyli konie również towarzyszyły jej przez całe życie. Uwielbiała konne przejażdżki, a także obserwowanie wyścigów. Była właścicielką wielu rumaków.

Królowa –  mechanik samochodowy i kierowca

Fachu mechanika królowa nauczyła się podczas pracy dla Pomocniczej Służby Terytorialnej Kobiet, gdzie spędziła prawie rok. Zdobyte wtedy umiejętności pozostały jej na całe życie i podobno z samochodami zawsze radziła sobie bardzo dobrze .

Torebka jako sposób komunikacji

Przywykliśmy do faktu, że królowa Elżbieta II praktycznie nigdy nie rozstawała się z małą torebką w dłoni.  Poza standardowym przeznaczeniem pełniła ona ponoć również funkcję dyskretnego komunikatora miedzy władczynią a jej personelem. W zależności w jaki sposób ją trzymała, dawała na przykład znać, że wolałaby już wyjść z danej imprezy.

Najdłużej panująca monarchini

Elżbieta II zasiadała na tronie królewskim przez 70 lat, co uczyniło ją światową rekordzistką. Już w roku 2016 stała się najdłużej piastującą tę funkcję osobą.

W serwisie https://ciekawski.pl/ znajdziesz jeszcze więcej interesujący faktów na tematy wszelakie.